Hi, How Can We Help You?
  • آدرس: پانزده خرداد، انتهای بازار آهنگران، بازار چهل تن، سرای خوانساری ها، عطاری صادقی پور
  • شماره تماس: 02155629100

Blog

تیر 23, 1399

لاک مغسول چیست و چه خواصی دارد

شاید خیلی کم نام گیاه لاک مغسول را شنیده باشید. ولی باید بگوییم که این گیاه با ارزش از خواص شگفت انگیزی برخوردار دار است. در ادامه با عطاری صادقی پور و محمد صادقی همراه باشید.

این گیاه مفید و البته مغذی، محصول کشور اندونزی، آفریقا، چین، ژاپن و هند می باشد. لاک مغسول به صورت یک شیره قرمز رنگ یا قهوه ای است که از درختچه ای به نام Anacardiaceae گرفته می شود.

برای تهیه لاک گیاهی مغسول، در ابتدا باید بر روی این درخت شکافی ایجاد شود و مایع، شیره یا صمغ آن خارج شود که به محض خارج شدن از آن درخت، برای آنکه در مجاورت هوا و نور قرار نگیرد،باید بلافاصله در ظرفی سر بسته و پوشیده قرار گیرد.

عموما از این گیاه بعنوان مکمل غذایی استفاده می شود و در طب سنتی نیز کارایی خاصی دارد. خیلی از متخصصان طب سنتی، لک نخود را به همراه گیاهان دارویی دیگر ترکیب می کنند و برای بسیاری از بیماری ها به خصوص برای لاغری و سم زدایی بدن استفاده می کنند.

برای درمان چاقی می توانید از این لاک استفاده کنید نحوه مصرف برای کاهش وزن در ۴۰ روز صبح ها به طور مدام باید نیم گرم لاک مغسول به همراه اندکی سرکه سیب میل کنید. علاوه بر لاک مغسول برای لاغری می توانید از ژل لاغری آلو ورا استفاده کنید.

روش دوم :

اگر می خواهید برای مدت زمان کمی وزن زیادی را کم کنید باید روزانه ۵ گرم لاک به همراه مقدار کمی سرکه سیب میل کنید و لازم به ذکر است که همراه با خوردن لاک مغسول باید تحرک داشته باشید .

روش سوم :

استفاده از دمنوش لاک مغسول بسیار مفید است برای تهیه این دمنوش مقداری کاه مکی به همراه ریوند چینی و ساییده شده لاک مغسول را در یک لیوان آب جوش بریزید و بعداز چند دقیقه آن را صاف کرده و میل کنید برای خوش طعم شدن این دمنوش فوق العاده می توانید نبات اضافه کنید.

خواص بی نظیر لاک مغسول

لاک مغسول یکی از دارو های گیاهی بوده که خواص زیادی دارد یکی از آن خواص را میتوان چربی سوزی بیان کرد. این دارو را میتوان با دارو های دیگر ترکیب نمود و خواص جادویی آن ها را مشاهده کرد.

درمان بیماری های انگلی با لاک مغسول

انگل ها دارای میزبان های مختلفی هستند از جمله یکی از میزبان ها ما انسان ها هستیم. بسیاری از بیماری های خطر ناک ناشی از این موجود بوده و پیدا کردن آن در بدن کار بسیار دشوار است. و حتی بیشتر مواقع برای شناخت این نوع انگل به مشکل بر خورده و مجبور به آزمایش و تست می شوند. برای درمان این بیماری می توانید از لاک مغسول استفاده نماید چرا که؛ به راحتی می تواند درمانگر بیماری های انگلی روده مثل کرم اسکاریس باشد .

درمان ضعف عضلاتی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که خیلی ناگهانی قدرت تحرک تان را از دست می دهید، و هر چقدر تلاش می کنید نمی توانید حرکت کنید در این حالت بدن تانمبتلا به ضعف ناگهانی شده است . این لاک می تواند ضعف های جسمانی را از بین ببرد و برای توان بخشی به عضلات بسیار مفید واقع شود .

زردی و یرقان

زردی را نمی توان یک بیماری دانست چرا که یک اختلال در کار کرد کبد می باشد. علایم که نشان می دهد فرد دچار اختلال در کبد و یا همان زردی می باشد زرد شدن پوست و عمده ترین آن زردی سفیدی چشم ضعف و بی حال و حتی ناتوایی برای تحرک می باشد. در حقیقت این علایم هشداری است تا فرد را از فعالیت های کبد با خبر کند. در طب سنتی روش های زیادی برای حل این موضوع وجود دارد یکی از این روش استفاده لاک مغسول می باشد. دمنوش لاک مغسول می تواند فعالیت های کبد را کنترول و تنظیم نمایید