Hi, How Can We Help You?
  • آدرس: پانزده خرداد، انتهای بازار آهنگران، بازار چهل تن، سرای خوانساری ها، عطاری صادقی پور
  • شماره تماس: 02155629100

Blog

دی 14, 1399

علم پزشکی نچروپاتیک چیست؟

اگر تاکنون اسم علم پزشکی نچروپاتیک به گوشتان نخورده، پیشنهاد میکنیم تا آخر این مطالب با عطاری صادقی پور همراه باشید.

طب نچروپاتیک چیست؟

طب Naturopathic ، یک سیستم است که از داروهای طبیعی برای کمک به بهبود زخم بدن شما استفاده می کند. این سیستم، درمان های بسیاری را شامل می شود، از جمله گیاهان، ماساژ، طب سوزنی، ورزش، و مشاوره تغذیه ای.

هدف پزشکی نچروپاتیک درمان فرد به طور کلی است، یعنی ذهن، بدن و روح فرد. همچنین هدف آن التیام علل ریشه ای بیماری است، نه فقط توقف نشانه های آن. یک پزشک نچروپاتیک ممکن است 1 یا 2 ساعت وقت صرف کند تا شما را ویزیت و بررسی کند. او سوالاتی در مورد تاریخچه سلامت شما، سطوح استرس و عادات شیوه زندگی شما خواهد پرسید.

همچنین ممکن است آزمایشات آزمایشگاهی را سفارش دهد. پس از آن، او درباره برنامه بهداشت شخصی شما صحبت خواهد کرد. پزشکی نچروپاتی برآموزش و پیشگیری متمرکز است، بنابراین پزشک ممکن است به شما راهنمایی هایی درباره رژیم غذایی، ورزش، یا کنترل استرس بدهد.

او ممکن است علاوه بر درمان نچروپاتیک، از درمانهای تکمیلی مانند هومیوپاتی، طب گیاهی و طب سوزنی نیز استفاده کند. او همچنین ممکن است از لمس مانند ماساژ و فشار برای ایجاد تعادل در بدن استفاده کند. این روش، “درمان نچروپاتی به وسیله دست” نامیده می شود.

شما ممکن است بتوانید افرادی را پیدا کنید که در بیمارستان ها، درمانگاه ها، مراکز اجتماعی و دفاتر خصوصی از پزشکی نچروپاتی حمایت می کنند. آنها به سه گروه تقسیم می شوند و همه آنها دارای تحصیلات مختلف و در زمینه های متفاوت هستند:

1- پزشکان نچروپاتیک:

این افراد پزشکان طب طبیعی (ND) یا پزشکان طب naturopathic یا NMD)) نیز نامیده می شوند. آنها معمولا دارای یک مدرک معتبر 4 ساله، در رشته تحصیلات تکمیلی هستند. آنها علوم پایه را همانند پزشکان معمولی (MD) فرا می گیرند.

اما آنها همچنین تغذیه، روانشناسی و درمان های مکمل مانند گیاه پزشکی و هومیوپاتی را نیز مطالعه می کنند. بعضی از ایالت ها و سرزمین ها به پزشکان طب طبیعی بیشتر نیاز دارند. این بدان معنی است که آنها باید یک امتحان را برای انجام تمرین و ادامه دوره های آموزشی بگذرانند.

 

2- طب نچروپاتی سنتی:

این افراد شاغل، یک مدرک معتبر از یک دانشکده پزشکی نچروپاتی نداشته و یا مجوز ندارند. آموزش آنها بسیار متفاوت است.

3- ارائه دهندگان خدمات بهداشتی:
بعضی از پزشکان، دندانپزشکان، پزشکان دردهای استخوانی، پزشکان اعصاب و پرستاران در طب نچروپاتیک آموزش می بینند.

آیا برای شرایط من جواب خواهد داد؟

طب نچروپاتیک برای بسیاری از مشکلات بهداشتی استفاده می شود. برخی از موارد رایج این مشکلات عبارتند از:

آلرژی ها – سردرد ها – مسائل مربوط به باروری – مشکلات گوارشی – چاقی – عدم تعادل هورمونی – دردهای مزمن – و سندرم خستگی مزمن.

در برخی از ایالت ها، پزشکان نچروپاتیک مجاز می توانند جراحی های جزئی مانند بخیه زدن یک زخم کوچک را انجام دهند. آنها می توانند داروهای خاصی را تجویز کنند. و حتی ممکن است بعنوان پزشک مراقبت اولیه شما نیز خدمت کنند. پزشکان نچروپاتیک ممکن است آموزش بیشتری در مورد زایمان طبیعی دریافت کنند.

شما نباید برای دریافت نچروپاتی بیمار باشید. شما ممکن است فقط بخواهید سلامت کلی خود را افزایش داده و یا از بیماری جلوگیری کنید. از آن برای موارد اضطراری یا مشکلاتی که نیازمند بازدید از بیمارستان، مانند جراحی بزرگ است، استفاده نکنید. همچنین نباید آن را به جای طب سنتی برای شرایط جدی مانند سرطان و بیماری قلبی استفاده کرد.

پزشک خود را در جریان قرار دهید!
معدودی از درمانهای نچروپاتی دارای عوارض جانبی و خطراتی هستند:

مکمل های غذایی (ویتامین ها و گیاهان):

برخی از این داروها ممکن است با داروهای تجویزی تداخل داشته باشند. در دوزهای زیاد، ویتامین های خاص ممکن است خطر ابتلا به یک بیماری مانند سرطان را افزایش دهند.

تنظیمات ستون فقرات:

به عنوان بخشی از درمان به وسیله دست نچروپاتیک، ماساژ دهنده شما ممکن است به ستون فقرات شما فشار وارد کند. این می تواند به عروق، اعصاب، استخوان ها و دیسک های نخاعی آسیب برساند. در موارد نادر، ممکن است منجر به سکته مغزی شود.

رژیم های غذایی سم زدایی:

این درمان ها به منظور از بین بردن سموم بدن شما است. آنها شامل قطع کردن غذاهای خاص یا روزه می شوند. این بدان معنی است که دوره هایی را بدون صرف غذا سپری کنید. این می تواند برای افراد مبتلا به برخی بیماری های مزمن مانند دیابت خطرناک باشد. اگر مدت زمان طولانی دارای یک رژیم غذایی خاص باشید، خطر کمبود مواد مغذی حیاتی در بدن خود را به جریان می اندازید.

در مورد تلاش برای نچروپاتی، به پزشک خود بگویید. او می تواند مطمئن شود که درمان ها بی خطر هستند و با هیچ داروی مصرفی دیگری تداخل نمی کنند. شما نباید به دلیل طب نچروپاتی، مراقبت های پزشکی متعارف خود را متوقف یا به تعویق بیندازید.

چه کسی می تواند از آن استفاده کند؟
این گزینه خوبی برای افرادی است که ممکن است برای بیماری مزمن خود از طریق پزشکی سنتی تسکینی پیدا نکرده اند. در بسیاری از موارد، می توانید از هر دو روش پزشکی معمولی و نچروپاتی برای درمان بیماری خود استفاده کنید. به عنوان مثال، درمان های نچروپاتی ممکن است به کاهش عوارض جانبی شیمی درمانی کمک کند. اما به یاد داشته باشید که به پزشک معمولی خود در مورد هر گونه درمان نچروپاتی اطلاع رسانی کنید.

و شما باید در مورد داروهای معمولی و مصرفی خود به پزشک نچروپاتی اطلاع رسانی کنید. به این ترتیب، هر دو ارائه دهنده می توانند به عنوان یک تیم برای سلامت شما کار کنند.