Hi, How Can We Help You?
  • آدرس: پانزده خرداد، انتهای بازار آهنگران، بازار چهل تن، سرای خوانساری ها، عطاری صادقی پور
  • شماره تماس: 02155629100

Blog

مرداد 21, 1399

راه های سفید کردن واژن و از بین بردن تیرگی آن

یکی از مسائل و مشکلاتی که بسیاری از خانم‌ها با آن روبه‌رو می‌شوند و نمی‌دانند که چگونه می‌توانند از پس آن برآیند تیرگی پوست اطراف واژن است. طبیعتاً راه‌حل‌هایی وجود دارد که می‌تواند در بهبود این شرایط و سفید کردن واژن مؤثر باشد. در این مطلب از عطاری صادقی پور می‌خواهیم روش‌های سفید کردن واژن را برای شما بازگو کنیم.

 

دلایل تیره شدن واژن

پیش از آنکه بخواهیم از روش‌های سفید کردن واژن بگوییم شاید بد نباشد اگر دلایل پدیدآمدن این مسئله را نیز مورد بررسی قرار دهیم. به طور کلی مو‌هایی که در ناحیه تناسلی قرار دارد از ورود باکتری به داخل واژن جلوگیری می‌کند. باکتری‌هایی که در این ناحیه از بدن بانوان وجود دارند می‌توانند در دو دسته خوب و بد تفکیک شوند.

باکتری‌های خوب باعث می‌شوند که محیط واژن و اطراف آن به حالت قلیایی درآید و در نتیجه نیز باکتری‌ها و آلودگی‌های آن را از بین می‌برد. بافت پوستی که در این ناحیه وجود دارد غالباً زبر و خشن است و در اثر سایش ران‌ها و همینطور لباس‌های تنگ و تیره و سایر عوامل از سایر قسمت‌های بدن تیره‌تر می‌شود.

 

۱. استفاده از کرم‌های سفیدکننده برای سفید کردن واژن

امروزه کرم‌های بسیاری تولید می‌شوند که به سفید کردن ناحیه تناسلی بانوان کمک می‌کنند. این کرم‌ها ترکیب‌هایی طبیعی و یا شیمیایی دارند و از این حیث می‌توانند مؤثر واقع شوند. کرم‌های طبیعی و گیاهی سفیدکننده واژن معمولاً شامل عصاره‌هایی از خیار، آلوئه ورا، جلبک دریایی و یا ماده‌ای به نام آربوتین هستند که می‌توانند مواد مغذی مانند ویتامین A، ویتامین E، ویتامین C و… را به پوست شما برسانند.

برخی از این کرم‌ها دارای ماده‌ای دیگر به نام هیدروکینون نیز هستند. این ماده می‌تواند عوارضی را از خود به‌جای بگذارد که ممکن است برای پوستتان خطرناک باشد، به همین دلیل نیز غالباً توصیه می‌شود که در صورت استفاده از کرم‌های موضعی سفیدکننده واژن حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

مزایا: دسترسی ساده به کرم‌های روشن کننده و ارزان قیمت
معایب: عوارض جبران ناپذیر در صورت حساسیت، نتیجه این روش پس از مصرف طولانی مدت حاصل می شود.

۲. استفاده از اسپا (چشمه‌های آب گرم معدنی) برای سفید کردن واژن

یکی دیگر از راه‌های سفید کردن واژن مراجعه به سالن‌های زیبایی مجهز به اسپا می‌باشد. این روش به نسبت خرید کرم‌های موضعی روشن کننده واژن هزینه بالاتری داشته و معمولا کمتر بین زنان رواج دارد.

مزایا: روش درمانی ساده
معایب: هزینه بالا

۳. روش لیزر برای سفید کردن واژن

راه دیگری که نسبتاً آسان است و می‌تواند در سفید کردن واژن به کمک شما بیاید استفاده از روش لیزر است. شاید بتوان گفت که لیزر مؤثرترین راه برای سفیدی ناحیه تناسلی به شمار می‌آید. شما می‌توانید در بسیاری از موارد حتی با یک جلسه انجام لیزر نیز به خوبی شاهد سفید شدن واژن خود باشید. می‌توان گفت که سفید کردن واژن با کمک لیزر، روشی موقت به شمار نمی‌آید و می‌تواند تیرگی‌ها را برای همیشه از روی پوست شما بردارد.

مزایا: روشی سریع و آسان با درصد موفقیت بالا
معایب: هزینه بالا، صدمات جبران ناپذیر در صورت سپردن جراحی به یک فرد غیر متخصص