Hi, How Can We Help You?
  • آدرس: پانزده خرداد، انتهای بازار آهنگران، بازار چهل تن، سرای خوانساری ها، عطاری صادقی پور
  • شماره تماس: 02155629100

Blog

اردیبهشت 23, 1400

درمان گیاهی خروپف

شما ممکن است جزء افرادی باشید که گاهی خروپف می‌کنند یا حداقل اینکه احتمالاً کسی را که این عمل را انجام می‌دهد را بشناسید و گاهی خروپف باعث مشکلات جدی در زندگی می‌شودکه ساختارهای آرام در گلو مرتعش می شوند و شروع به ایجاد سر و صدا می کنند و این اغلب به عنوان یک اختلال در خواب شناخته شده است.خروپف شدید می تواند عواقب جدی داشته باشد، بنابراین، اگر عادت به خروپف دارید، باید اقدامات لازم را برای رفع آن انجام دهیدکه عطاری صادقی پور روش های گیاهی را به شما معرفی میکند:

درمان خروپف با نعناع :

قبل از خوابیدن یک یا دو قطره را به یک لیوان آب اضافه کنید و  قرقره کنید،  هر شب تکرار کنید.  چندین قطره از نعناع را می توانید با روغن اکالیپتوس مخلوط کنید و در بینی تان بریزید و یا می توانید قبل از خواب مقداری از این نعناع را زیر بینی هایتان بمالید.

زردچوبه:

نیم ساعت قبل از خواب 2 قاشق چای خوری پودر زردچوبه را به یک لیوان شیر گرم اضافه کنید وبنوشید،این کار را هر شب انجام دهید.

مقاله مرتبط:خوردن غذا قبل از خواب شما را چاق میکند!

خواص سیر برای درمان خروپف:

قبل از خواب یک یا دو عدد سیر خام را بجوید و بعد یک لیوان آب بنوشیدبه کاهش خروپف کمک می کندواز سیر هنگام پخت و پز استفاده کنید و غذایتان را گرم مصرف نمایید.

هل :

نصف قاشق چایخوری پودر هل را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و نیم ساعت قبل از خواب بنوشید.این کار خروپف را به تدریج کاهش می دهد.

روغن زیتون:

هر شب قبل از خواب2 یا 3 قطره روغن زیتون رامصرف کنید. نصف قاشق چایخوری از روغن زیتون و عسل را با هم ترکیب کنید و قبل از خوابیدن میل کنید.

گزنه برای درمان خروپف:

یک قاشق غذاخوری برگ های خشک شده گزنه را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید، اجازه دهید تا 5 دقیقه بماند و سپس قبل از خواب بنوشید.