Hi, How Can We Help You?
  • آدرس: پانزده خرداد، انتهای بازار آهنگران، بازار چهل تن، سرای خوانساری ها، عطاری صادقی پور
  • شماره تماس: 02155629100

Blog

اردیبهشت 20, 1400

درمان شگفت انگیز ریزش مو با ماسک پیاز

بهترین درمان خانگی ریزش مو با پیاز

ریزش مو در خانم ها و آقایان شایع است و علل متفاوتی دارد اما یکی از اصلی ترین علل ریزش مو کمبود مواد مغذی در بدن و کم خونی است، با تغذیه صحیح می توانید جلوی ریزش بیشتر موهای خود را بگیرید و به رشد و تقویت موها کمک کنید. برای درمان آن می توانید از ماسک موهای طبیعی با پیاز که تاثیر فوق العاده ای در پرپشتی موها دارد استفاده کنید.

علت مفید بودن پیاز برای ریزش موی سر چیست؟

.مو به طور طبیعی از پروتئین و کراتین موجود در بافت داخلی اش تقویت می شود و استحکام موها بسته به وجود این مواد به میزان کافی درمو است. به همیت دلیل علت اصلی ریزش مو کمبود گوگرد و پروتئین در این بخش بدن انسان است.

آب پیاز با دارا بودن ترکیباتی فوق العاده برای رشد و پرپشت شدن موها مانع از ریزش موی سر می شود. همچنین آب پیاز برای مقابله با آلوپسی یا طاسی منطقه ای یک درمان فوق العاده است.

مقاله مرتبط: درمان شوره سر با گیاه دارویی

 خیساندن پوست سر با آب پیاز برای درمان ریزش مو:

پیاز را پوست گرفته و خوب بشویید. به کمک چاقو آن را 8 قسمت تقسیم کنید و داخل میکسر بریزید.پس از میکس کامل آن را روی یک صافی ریخته تا آب پیاز ازآن جدا شود. ریشه و ساقه ی موهایتان را با آب پیاز به خوبی ماساژدهید.

اجازه دهید 30 الی 45 دقیقه بماند. در انتها موها را با آب و شامپو به خوبی بشویید.  از این روش طبیعی برای درمان ریزش مو هفته ای یک مرتبه استفاده کنید.

نکته:

کسانی که به پیاز حساسیت دارند، حتی کاربرد موضعی آن می توانید در مورد یک واکنش به ارمغان بیاورد. همچنین ، برخی داروها مانند آسپیرین می تواند حساسیت به پیاز را افزایش دهد. یک تست قبل از استفاده از پیاز برای درمان مو لازم است.