Hi, How Can We Help You?
  • آدرس: پانزده خرداد، انتهای بازار آهنگران، بازار چهل تن، سرای خوانساری ها، عطاری صادقی پور
  • شماره تماس: 02155629100

Blog

مرداد 6, 1399

افزایش قوای جنسی و اسپرم با گرد لقاح

گرد لقاح چیست و چگونه تهیه می شود؟

گرد لقاح یا گرد نخل به ماده آرد مانند گفته می شود که از شاخه های جوان درخت نخل تهیه می شود. گرد لقاح از تکان دادن این شاخه ها بروی کاغذی که از قبل پای درخت پهن کرده اند بدست می آید.

گرد لقاح همچون خرما خواص بسیار زیادی برای انسان دارد. با عطاری صادقی پور همراه باشید تا این گیاه دارویی مفید و شگفت انگیز را بررسی کنیم.

تاثیر گرد لقاح بر افزایش قوای جنسی و باروری

اولین و مهمترین خاصیت گرد لقاح افزایش قوای جنسی و افزایش اسپرم در مردان است.

بنا به تحقیقات انجام شده، گرد لقاح نر، در افزایش قوای جنسی و اسپرم سازی آقایان تاثیر فوق العاده ای دارد.

 

بیشتر بخوانید: افزایش متابولیسم با داروی گیاهی

در ادبیات عوام گرده به عنوان منبعی غنی از ویتامین ها و اسید های آمینه مشهور بوده است که در بدن انسان تاثیر شگفت آوری به خصوص بر تجدید قدرت جوانی و افزایش نیروی جنسی در مردان دارد.اعراب در زمانهای قدیم برای درمان ناتوانی جنسی از گرده خرما استفاده می کردند .

امروزه کشف هورمون های گنادوتروپین در گرده خرما ؛ استفاده آن را درمان در عقیمی توسط اعراب بدوی تایید می کند همچنین وجود هورمون های محرک جنسی در گرده ثابت شده است.

درخت نخل یا رطب یکی از گیاهان بومی شمال آفریقا است و همچنین در عربستان و خلیج فارس کشت می شود. در واقع، گرده نخل به طور گسترده و به صورت درمانی سنتی برای درمان ناباروری مردان مورد استفاده قرار گرفته است.

در واقع، گرده نخل حاوی استرادویل و زردینه است که می توانند تاثیر مثبتی بر کیفیت اسپرم ها داشته باشند. محققان ایرانی در سال 2014 مطالعه تجربی جهت بررسی اثر گرده نخل بر روی پارامترهای اسپرم و همچنین سیستم تولید مثل موش صحرایی بالغ نر انجام دادند. این مطالعه در مجله پزشکی باروری ایران منتشر شده است.

تجویز خوراکی گرده نخل تنها 35 روز پس از شروع مصرف آن، افزایش تعداد اسپرم، کیفیت DNA و تحرک را نشان داده است. تقریبا 36 موش صحرایی در این مطالعه بررسی شده و به چندین گروه تجربی تقسیم شدند که هر کدام از این گروه ها، دوزهای مختلف از گرده نخل را مصرف کرده بود. محققان نمونه خون گرفته تا سطح خون مشخص شود و دریافتند 120 و 240 میلی گرم/ کیلوگرم از دوز به میزان قابل توجهی بر بهبود کیفیت اسپرم ها تاثیرگذار است.

روش مصرف گرد لقاح

مردان می توانند یک قاشق چایخوری را در آب جوش حل کرده و در صورت دلخواه به همراه یک قاشق چایخوری عسل قبل از صبحانه مصرف کنند.