Hi, How Can We Help You?
  • آدرس: پانزده خرداد، انتهای بازار آهنگران، بازار چهل تن، سرای خوانساری ها، عطاری صادقی پور
  • شماره تماس: 02155629100

Blog

خرداد 28, 1399

از شر بوی بد دهان خلاص شوید

در این مقاله میخواهیم به شما راهکارهای مناسب و البته موثر گیاهی را برای رفع بوی بد دهان معرفی کنیم. با عطاری صادقی پور و محمد صادقی همراه باشید.

بوی بد دهان ناشی از علل مختلفی مانند رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان، بیماری مزمن بینی و سینوس‌ها، عفونت لثه یا لوزه، کرم خوردگی دندان، بیماری‌های عمومی، اختلالات مزمن ریوی، بیماری‌های دستگاه گوارش، سرما خوردگی، سینوزیت و نارسایی کبد است.

هالیتوز نام پزشکی این مشکل است و می تواند باعث خجالت فرد و یا حتی منزوی شدن او شود اکثرا تصور می کنند که این بوی بد فقط از دهان ایجاد می شود و به همان جا نیز ختم می شود اما این موضوع می تواند بخاطر مشکلات مختلفی در زبان، بینی، لثه ها، لوزه ها، مجاری گوارشی ، معده اایجاد شود.

بوی بد دهان می تواند موقت باشد و یا می تواند به دلایل مختلف ادامه داشته باشد این مشکل یک بیماری دندان است. اما می تواند نشانه ای از یک شرایط پاتولوژیک جدی نیز باشد .در دهان هر فرد انواع مختلف باکتری ها که توسط تجزیه پروتئین به اسیدهای آمینه تشکیل شده اند، وجود دارد که این یکی از علل مستقیم بوی بد دهان می باشد.

گیاهان دارویی موثر در درمان بوی بد دهان

معجزه سرکه سیب

یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب سرد مخلوط کنید.

به مدت 3 الی 5 دقیقه با استفاده از این مخلوط دهان خود را شستشو دهید و غرغره کنید و سپس دهان خود را با آب بشویید. این کار را صبح ها بعد از بیدار شدن و شب ها ، قبل از رفتن به رختخواب تکرار کنید.

روغن نارگیل را برای از بین بردن بوی بد دهان امتحان کنید

گرداندن روغن نارگیل در دهان یکی از روش ها و درمان های خانگی محبوب برای حفظ سلامتی دهان و از بین بردن باکتری های آن به شمار می رود. این روغن دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است.